YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Antalya Bilim Üniversitesi (ABÜ) bünyesinde Yabancı Diller Okulu İngilizce Dili Eğitim Programı (ELTP) ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir programdır. Program; kelime, dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine ikinci dil öğrenme stratejileriyle İngilizce becerilerini geliştiren dersler sunmaktadır. İngilizce Dili Eğitim Programı öğrencilerimizin akademik, mesleki ve kişisel hedeflerine ulaşmalarında onları desteklemeyi ve onlara yardımcı olmayı kendisine görev olarak benimsemiştir. 
Anadili İngilizce olmayan öğrencilere İngilizce dili eğitiminde tecrübeleriyle ve güçlü özgeçmişleriyle ABÜ İngilizce Eğitim Programı öğretmenleri,  öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel İngilizce dili yeteneklerini geliştirmeleri için modern çoklu ortamlı sınıflar ve okuma & yazma merkezleri dizayn etmişlerdir. 
İngilizce dili eğitimini desteklemek için web bazlı okuma & yazma merkezleri oluşturmak adına ileri teknoloji kullanan ABÜ, öğrencilerine gelecek kariyerlerinde ve akademik hayatlarında başarılı olmaları için gerekli ve yeterli İngilizce dili yetenekleriyle donatmada en iyi İngilizce Dili Eğitim Programlarından birisini sunmaktadır.