Final Konseri

Antalya Bilim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencileri Mounir Abderrahmani ve Gamal Eldin Morsy'nin büyük katkılarıyla 22 Mart'ta gerçekleşen konser ve ödül töreninde öğrenciler  yeteneklerini sergilediler. Programı Ghaith Majdi ve Talat Çam İngilizce sundular.

Ocak - Şubat aylarında farklı gösteri ve yarışmalarda görev alan Abylay Zhunissali, Umut Can Tanış, Ahmed Siar, Büşra Yılmazöz, Esat Artuğ, Hazem Aljajeh, İbrahim Taşkın, Cemal Cihandemir, Hamza Yıldız, Ismayl Al Masud, Alijon Aliev ve Nurtilek Beishe Uulu'ya ödülleri Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Cihat Göktepe, Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı ve öğretmenler tarafından verildi.

Bütün konuklar, Abraham Terrah ve Firdavs Tagaev ve  Ali Asghar Malik, Mustafa Kanorwala ve Hazem Aljajeh’in seslendirdikleri şarkılarla eğlendi.  Aziza Abdieva'nın hazırladığı kısa film ve Abylay Zhunissali ve Mohamed Hassan'ın yaptığı break-dance izleyenleri büyüledi. Luana Nanu ve Nihat Çam'ın katkılarıyla düzenlenen, öğrenci ve öğretmenler tarafından oynanan "Kazanmak İçin 1 Dakika" oyunları eğlenceli aktiviteler arasındaydı.

Programın sonlarına doğru İngilizce okutmanlarımızdan Raymond Goerig ve Leslie Wiedensee yaptığı  illüzyon şovu herkesi şaşırttı.

Aynı gün yapılan Nevruz Kutlaması da harika bir bahar atmosferi oluşturdu. Uluslararası Öğrenci Kulübü'nün katkılarıyla hazırlanan "Asian Plov"’unu (Asya Pilavı) herkes tatma fırsatı bulurken, öğrenciler konser öncesi ve sonrası oynanan oyunların keyfini çıkardı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Cihat Göktepe'nin de belirttiği üzere; "İngilizceyi gerçek yaşam aktiviteleriyle öğrenmenin iyi bir örneğini gördük. Ayrıca, Nevruz kutlaması öğrencilere kültür değişimi hususunda iyi bir fırsat oldu.  Böyle bir etkinlikte öğrencilerle olmaktan mutluyuz."